Výskyt různých potravinových intolerancí je poměrně častý. Ačkoli nejsou známa přesná čísla, nějakou z intolerancí trpí značná část populace, aniž by o tom věděla. Nepatříte do této skupiny i Vy?

 • 1

  Potravinové intolerance nejsou tak lehce odhalitelné

  Intolerance (nesnášenlivost) potravin se na rozdíl od alergií, které jsou provázeny okamžitou reakcí způsobenou nadměrnou odezvou imunitního systému, projevuje velmi plíživě v časovém rozmezí týdnů, měsíců až let. Pacient tak velmi těžko pozná, která potravina jeho potíže způsobila.

 • 2

  Netrpí pouze Vaše trávení, ale také celý imunitní systém

  Potravinová intolerance je stav, kdy tělo nepříznivě reaguje na přítomnost některých potravin ve stravě. Důvodem může jakési “přetížení” organismu určitou potravinou vedoucí k tvorbě protilátek IgG4 proti konkrétní potravině, což vede nejen k oslabení trávicí soustavy, ale i k oslabení imunitního systému.

 • 3

  Nejde jen o trávicí potíže, ale také i o jiné symptomy

  V případě, že dojde vlivem složení stravy ke zvýšení tvorby IgG, dochází k tvorbě nerozpustných imunokomplexů, které se mohou ukládat do různých částí těla například do mozkových cév, plicní tkáně, gastrointestinálního traktu, kloubů nebo kůže. Tímto způsobem pak vznikají nepříjemné projevy zapříčiněné zánětem, mezi které patří například astma, syndrom dráždivého tračníku, nadýmání, bolest břicha, bolest hlavy, vyrážky, ekzémy a artritida.

Na jaké potraviny se můžete nechat testovat? Na výběr máte ze 4 balíčků

Balíček A

vejce bílek, vejce žloutek, kravské mléko, kozí mléko, kasein, vepřové, kuřecí, krůtí, skopové, telecí, treska, losos, tuňák, bílé ryby, krab, krevety, slávka, káva, kakao, zázvor

Balíček B

pšenice, oves, rýže, kukuřice, gluten, kvasnice, jablko, maliny, hroznové víno, pomeranč, citrón, grapefruit, mango, ananas, banán, vodní meloun, žlutý meloun, datle, olivy, zelený pepř

Balíček C

mandle, kokosový ořech, kešu, kaštan, arašíd, sója, fazole, čočka, dýně, okurka, červená paprika, rajče, brokolice, špenát, žampión, mrkev, celer, brambory, cibule, česnek

Balíček D

vejce, kravské mléko, pšenice, kukuřice, rýže, sója, arašíd, sezam, kreveta, krab, treska, vepřové, rajče, brambor, mrkev, pomeranč, kiwi, jahoda, banán, jablko

Co k tomu potřebujete?

 • Vybrat si jeden ze 4 balíčků na potravinové intolerance, z žádanky, kterou Vám zašleme na e-mail.
 • S žádankou dojít do jedné z EUC odběrových laboratoří, kde Vám profesionálně odeberou vzorek krve, který nám následně zašlou do laboratoře. V tomto odkaze naleznete seznam odběrových míst EUClaboratoří: https://www.euclaboratore.cz/mapa-odberovych-mist.
 • Na místě zaplatíte poplatek 100 Kč za odběr a svoz. Výsledek testu se dozvíte prostřednictvím emailu do jednoho týdne.

Objednejte si test na zjištění potravinové intolerance nyní za 997 Kč (normálně test stojí 1.997 Kč)

Co s testem získáte?

 • Přehledné a srozumitelné vyhodnocení testu
 • Zjistíte na jakých 20 potravin jste intolerantní
 • Stanete se součástí prémiové FB skupiny (normální cena prémiového členství je 1500 Kč)

K tomu, abyste zjistili informace, které mohou k lepšímu změnit Váš život, zbývá vyplnit pár polí níže:

Zadejte ve formátu: 123 456 789
Zaslat výsledkový list pro lékaře poštou (+99 Kč)
Položky označené * jsou povinné
Souhlasím se zpracováním Osobních údajů